U više fabričkih hala u Kragujevcu radnici rade na bliskom rastojanju i bez zaštite

Savez samostalnih sindikata Kragujevca upozorio je danas da u više fabričkih hala u Kragujevcu radi stotinjak radnika na bliskom rastojanju i bez ikakvih zaštitnih sredstava, dok se prevoz radnika obavlja tako da sede jedan pored drugog bez zaštite

Izvor: Danas

SSSK pisao Ministru za rad i inspekciji rada

Molimo vas da hitno date stav, povodom pojave, da u više fabričkih hala, u Kragujevcu, rade po stotinka radnika, na bliskom rastojanju, bez ikakvih zaštitnih sredstava? Da li u radnim uslovima važe pravila i preporuke koje dobijamo putem medija, o dozvoljenom broju ljudi u zatvorenom prostoru? Takođe, prevoz radnika se obavlja u prevoznim sredstvima, gde radnici sede jedan do drugog, bez zaštitnih sredstava. Da li poslodavci koji ne mogu da obezbede zaštitna sredstva, mogu da nastave rad u tim uslovima?

Predsednik

Jugoslav Ristić