01.07.2013. Održan protest Oružara

Veliki broj Oružara održao je danas protest u centralnoj Pešačkoj zoni u Kraguejvcu „kod krsta“, iskazujući tako nezadovoljstvo odlukom Ministarstva odbrane o isključivanju predstavnika zaposlenih iz Nadzornog odbora preduzeća Zastava oružje.
            Oružari su u već prepoznatljivo dugoj koloni, nakon prolaska glavnom gradskom saobraćajnicom, došli do Pešačke zone. Sa bine su se nakon intoniranja himne Oružara obrtili, predstavnici Sindikalne  organizacije Oružara, predsednik Sindikata Prvog partizana iz Užica Zoran Stanić i predsednik Saveza samostalnih sindikata Kragujevca Jugoslav Ristić.

Izneti su zahtevi za pravo da predstavnici Sindikata zastupaju društveni kapital u preduzeću Zastava oružje, dok god on postoji.
            Predsednik SSS Kragujevca Jugoslav Ristić,.je ocenio da se prava  radnika ugrožavaju, posebno od kada je na vlasti ova Vlada i da se na taj način u Srbiji postepeno uvodi totalitarizam.