10.10.2011. Radnici Instituta za javno zdravlje Kragujevac, sutra će protestvovati ispred Vlade Republike Srbije

Sutra 11.10.2011.godine, u 12 časova radnici Instituta za javno zdravlje Kragujevac, protestvovat će ispred Vlade Republike Srbij, jer još uvek njihovi zahtevi nisu ispunjeni.
Već u 11 časova radnike Institutalj će primiti i Ministar zdravlja, zahvaljujući pre svega gradonačelniku Veroljubu Stevanoviću, koji iskazuje apsolutnu podršku štrajkačima.
S obzirom da je ministar apsloutno upoznat sa problemom, očekujemo da će u četvrtak13.10.2011. god. izneti na sednici  Vlade i predlog Upravnog odbora Instituta za razrešenje direktora prof. dr Dragoljuba Đokića, koji je ujedno i krunski zahtev  štrajkača.
U trećoj nedelji štrajka, razlog što su se radnici odvažili da protestvuju sutra ispred Vlade, leži u tome, da i na taj način žele da izvrše pritisak na Vladu, da smena direktora ne potraje kako to zna da bude u ovakvim prilikama, rekla je dr Dragana Ivanović, predsednik ove Sindikalne organizacije.