29.10.2008. Poseta Švedskog ambasadora

Ambasador Kraljevine Švedske g-din Krister  Bringeus posetio je Kragujevac, da bi se upoznao sa projektom koje se već treću godinu odvija, između sindikalnih organizacija Zastava oružje i Zastava automobili sa jedne strane i sindikata Metal 36 iz Geteborga. Ambasador je posetio seminar za mlade aktiviste sindikata i govorio im je o značaju sindikata u jednom društvu.

Nakon razgovora sa rukovodstvima ova dva sindikata i rukovodstvima ovih fabrika, ambasador je učestvovao u podeli certifikata za završenu obuku iz informatike i engleskog jezika, za članove sindikata koju su ova znanja stekli uz finansijsku podršku Švedskih partnera. Predsednik SSS kragujevca, Jugoslav Ristić koji je i vođa projekta ispred sindikata iz Srbije, tom prilikom je rekao da je poseta ambasadora Kraljevine Švedske jos jedno priznanje dobrom delovanju sindikata u Kragujevcu. U toku posete, Gradonačelnik Kragujevca g-din Veroljub Stevanović primio je ambasadora, sa kim su bili i Predsednik SSSK kao i rukovodstva ova dva sindikata.