04.11.2008. Održan okrugli sto o Nacrtu zakona o zlostavljanju na radu

U Kragujevcu je juče održan okrugli sto o novom  Nacrtu zakona o zlostavljanju na radu, koje je pripremilo Ministarstvo rada i socijalne politike i dalo na javnu raspravu.
Prezentaciju zakona izvršila je Državni sekretar za rad , Snežana Lakićević – Stojačić, a u radu okruglog stola učestvovali su i sindikati, poslodavci , inspekcija rada i dr. U ime SSS Kragujevca primedbe na zakon izneli su Predsednik SSS Kragujevca, Jugoslav Ristić, Predsednik gradskog odbora sindikata komunaln-stambenih delatnosti Branko Petrašinović , Slavica Stepović Predsednik Gradskog odbora sindikata uprave i pravosuđa kao i Neven Petrović , član odbora sindikata Zastava oružje.
Predstavnici sindikata ocenili su predlog zakona dobrim i da ce sa malim izmenama on biti prihvatljiv.
Državni sekretar za rad Snežana Lakičević – Stojačić, zahvalila se na konstruktivnim primedbama, rekavši daće ih radna grupa za izradu zakona sa pažnjom razmotriti..

Kragujevac, 04.11.2008god.