20.10.2008. Saopstenje za javnost

Poskupljenja najvažnijih životnih potreba  kao što su hrana, energenati za grejanje, telefona i drugog, na nelogičnoj i neobjašnjivoj osnovi, uz poruku vlasti da je Vlada stabilna, jeste bacanje rukavice u lice svim građanima. Kada se tome priključe i neispunjena predizborna obećanja da će biti doneto prošireno dejstvo Opšteg kolektivnog ugovora, kojim bi svi zaposleni dobili jednaka sredstva za regres, topli obrok, bolje plaćeni prekovremeni rad i drugo, što se sada pokazuje kao predizborni trik, stvara opštu sliku o vlasti u našoj zemlji.
Najava da će Vlada biti socijalno odgovorna , očigledno je deo virtualne stvarnosti koju je vlast stvorila za sebe i njima bliske pojedince I socijalne grupe, koje su cesto i geografski određene.
Upozoravamo vlast da se ne ponasa osiono a gradjane pozivamo da se objedine na platformi socijalne pravde.

U ime predsednistva,

Savez  samostalnih sindikata Kragujevca