02.07.2014. SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

U četvrtak  03.07.2014.godine, Samostalni sindikat Predškolske ustanove „Nada Naumović“ započečće proteste na platou ispred Skupštine grada, sa početkom u 8,30 časova. Ukoliko se nakon ovih protesta ne postigne redovnost isplata, iniciraćemo generalni štrajk.
Protesti predstavljaju početak nastojanja da se ostvarti redovnost isplata zarada u Predškolskoj ustanovi „Nada Naumović“, jer zarade kasne i nisu isplaćene za mesece april i maj. Razgovori sa nadležnima u Skupštini grada  nisu doveli do rezultata, jer nije realizovan zahtev Samostalnog sindiakta da se drugi deo aprilske zarade  isplati  do kraja meseca juna. Prvi deo zarade isplaćen je iz sredstava Predškolske ustanove, što nije u skladu sa normama o funkcionisanju predškolske ustanove i potencijalno može da ugrozi njeno normalno funkcionisanje.

Sindikalna organiazcija
                                                                                                 PU „Nada Naumović“