01.07.2013 Veliki protest Oružara kod Krsta

Još jedan veličanstven dan za Sindikat Zastava oružje. Oružari su danas na trgu kod Krsta održali sindikalni protest kome je prisustvovao veliki broj radnika fabrike, bivših radnika i građana Kragujevca. Skup je bio izuzetno medijski propraćen, i očekivanje je da će se u najskorijem roku zahtevi Sindikata rešavati na pregovorima predstavnika Sindikata i Ministarstva odbrane.
            Sindikat se zahvaljuje svim radnicima koji su iskreno podržali još jednu borbu za pravo, pravdu i očuvanje fabrike, kao i Samostalnom sindikatu Prvog partizana iz Užica koji je sa svojim predstavnicima uzeo učešće u protestu i zahtevima za rešavanje zajedničkih problema.Opstali smo svih ovih godina zato što nisu uspeli da razbiju naše jedinstvo, i to je put sa koga Oružari neće odstupiti.