27.10.2011. Očekuje se pozitivno rešenje zahteva štrajkača Instituta za javno zdravlje Kragujevac, na današnjoj sednici Vlade

Nakon nedavne posete ministzra zdravlja Zorana Stankovića, i obavljenih razgovora sa štrajkačima, usledila je i njegova izjava izražena u nadi da će na prvoj narednoj sednici Vlade (27.10.2011.god,) da se konačno donese pravo rešenje za razrešenje krize koja već dugo traje u Institutu za javno zdravlje u Kragujevcu.
Rukovodeći se ovom izjavom ministra u Sindikatu sa nadom očekuju da će Vlada na današnjoj sednici doneti odluku o razrešenju direktora dr Drgagoljublj Đokića, što je ujedno i jedini zahtev štrajkača.
Valja potesetiti da i u petoj nedelji štrajka zaposleni u Institutu rade sa minimumom procesa rada, tako da naši sugrađani nisu oštećeni u lancu pribavljanja rezultata za zaštitu sopstvenog zdravlja, rekla nam je dr Dragana Ivanović, predsednica Štrajkačkog odbora i dodala da će štrajk trajati do ispunjenja zahteva štrajkača.