SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Savez samostalnih sindikata Kragujevca kao i svi građani očekuju odgovornost stranaka koje su ušle u Skupštinu da formiraju Vladu. Svi to od njih očekujemo, jer to im je obaveza. Mi hoćemo da uđemo u svet moderne tržišne privrede, otvorene i integrisane u svetsku ekonomsku porodicu, sa jakom pravnom i socijalnom državom.
Zato tražimo da se Vlada formira odmah, kako bi se stvorili uslovi i poverenje u institucije vlasti, da se obezbede uslovi da fabrike rade, da se obezbede predispozicije za otvaranje novih radnih mesta i zapošljavanje mladih ljudi i ljudi koji nikada do sada nisu radili, da pre svega, kragujevačke firme imaju neophodne uslove da ostvaruju saradnju sa svetom.
To je u suštini odgovornost i obaveza prema glasačima, prema onima koji su izlazeći na izbore očekivali da će im doneti progres i život dostojan čoveka, koji žele da rade i od svog rada žive.
Prices iscrpljivanja, svih beskrajnim pregovorima, kao i da već nismo izgubili dovoljno vremena, sakriven iza zakonskih rokova za formiranje Vlade, usporava našu zemlju, fabrike u kojima radimo i stvara atmostferu straha.
Tražimo Vladu koja }e nas voditi u susret drugim narodima, u izgradnju društva socijalne pravde, društva jednakih šansi za sve. Nemamo vremena za gubljenje. Uradite svoj posao što pre, naša je poruka svima onima koji su sposobni da naprave ovakvu Vladu.

SAVEZ SAMOSTALNIH SINDIKATA KRAGUJEVCA