Saopštenje za medije Štrajkackog odbora Samostalni sindikata Fijata

Obaveštavamo javnost, da preduzeće Fijat, pred najavljeni početak štrajka, koji je najavljen za sutra, utorak 27.6.2017 god, sa početkom u  6 časova, krši Zakon o štrajku, tako što nalaže radnicima koji učestvuju u štrajku da napuste svoja radna mesta i odu u zone koje im Fijat odredi. Danas 26.6.2017 god, u drugoj smeni, rukovodstvo Fijata je naredilo radnicima gde moraju da borave za vreme štrajka.

Kako je Samostalni sindikat Fijata, koji je organizator štrajka, najavio da ce se štrajk odvijati na radnim mestima, ovakav postupak Fijata jeste grubo kršenje Zakona o štrajku.

O ovakvom postupku poslodavca obavestili smo Inspekciju rada I očekujemo njihov nadzor u ranim jutarnjim satima.

Kragujevac, 26.6.2107 god .                          Predsednik Štrajkackog odbora

Zoran Marković