27.09.2011. Odgovorni nemi na zahteve uposlenih u Institutu za javno zdravlje Kragujevac

Štrajk uposlenih u Institutu za javno zdravlje Kragujevac se nastavlja. I danas u drugom danu štrajka radnici su izašli ispred Instituta da javnosti i novinarima iskažu svoje nezadovoljstvo ponašanjem relevantnih faktora kako na republičkom tako i na lokalnom nivou jer, se ne oglašavaju na apele i zahteve za rešavanje problema u ovoj naučnoj ustanovi. Naime, prema saznanjima Sindikata, Vlada prebacuje rešavanje ovog problema na Ministarstvo zdravlja, i tako u krug, prema  već oprobanoj matrici ponašanja u ovakvim prilikama.
Zato je Štrajkački odbor doneo Odluku da radikalizuje svoje proteste, time što će u četvrtak 29.09.2011.god. izaći ispred Skupštine grada i izkazati svoje veliko nezadovoljstvo zbog zida ćutanja i republičkih i lokalnih meritornih organa. Ako se ni do tada ne krene u rešavanje problema radnici će u ponedeljak 3.10.2011. god izaći u protestnu šetnju gradskim ulicama, istakla je dr Dragana Ivanović predsednik samostalnog sindikata.
Po njenim rečima direktor Instituta Dragoljub Đokić, želi da obesmisli štrajk uposlenih time, što kako je on odredio minimum procesa rada dovodi štrajkače u apsurdnu situaciju, jer zahteva da se ponašaju i odrađuju poslove kao da štrajk ne postoji, uz permanentnu pretnju štrajkačima da će im uručiti otkaze.
Kakve torture trpe zaposleni u Institutu od svog direktora govore i napisi na parolama koje su danas izneli janosti.
Prenosimo neke od njih:

1. PLATA DIREKTORA 250 HILJADA
  2. MINISTRE SPASI NAS
  3. POLOVAN NAMEŠTAJ 5 MILIONA DINARA
  4. KAD ĆE 6. OKTOBAR
  5. VEŠTAČKO CVEĆE 270 HILJADA DINARA
  6. LJUDI NA PLATNIM SPISKOVIMA KOJE NIKAD NISMO VIDELI U INSTITUTU
  7. LJUDI SA POTERNICAMA NA NAŠIM PLATNIM SPISKOVIMA

Uz potsećanje da je na računu Instituta 2009. godine, bilo 16 miliona dinara, a 31.08.2011.godine, ova naučna ustanova ima dugovanja od 45 miliona dinara, i naglasak da građani neće biti oštećeni i uskraćeni kada je reč o prirodi posla našeg kolektiva, dr Dragana Ivanović je istakla da su radnici spremni i odlučni, da  ako se ne izađe u susret njihovim  zahtevima  organizovaće i protest ispred Vlade Republike Srbije.