24.08.2011. Poseta delegacije žena iz Saveza samostalnih sindikata Kragujevca sindikatu IF Metal iz Geteborga

Delegacija od 10 žena, predstavnica SSS Kragujevca, zajedno sa predsednikom SSS Kragujevca boravila je od 14 do 19.08.2011. godine, u poseti sindikatu IF Metal iz Geteborga. Poseta je organizovana u sklopu zajedničkog projekta pod nazivom „Mi smo jednaki“ koji se organizuje pod pokroviteljstvom Ulof Palme centra.
Tokom posete predstavnice SSS Kragujevca upoznate su sa modelima rada sindikata IF Metal iz Geteborga, na pitanjima ravnopravnosti žena na radnom mestu i u švedskom društvu.

Obavljeni su razgovori sa  Siv Wittigren-Ahl predstavnicom u parlamentu Švedske iz Geteborga i sa Olle Ludvigsson poslanikom iz Švedske u Evropskom parlamentu.
Tokom posete za delegaciju iz Srbije održan je seminar o regrutovanju novih članova za sindikat.
Delegacija iz Srbije obišla je i fabrike Borealis, koja proizvodi plastični granulat i  Volvo gde ih je rukovodstvo ovih sindikata upoznalo sa organizacijama Sindikata u Švedskoj i metodama rada.
Tokom posete delegaciju iz Srbije primio je i gradonačelnik Geteborga Rolf Linden, i tom prilikom za delegaciju iz Srbije je priređena večera u Gradskoj kući.