09.12.2010. I dalje se traga za rešenjem sudbine zaposlenih u preduzeću „Metal sistemi“

Na današnjoj konferenciji za novinare na kojoj su pored predstavnika fabričkog sindikata prisustvovali i: Goran Milić predsednik GO metalaca, Zoran Marković zamenik predsednika Sindikalne organizacije Fabrike automobila i Vlada Vučković, predstavnik lokalne samouprave, raspravljalo se o pronalaženju rešenja izuzetno teške i kompleksne situacije u kojoj se nalaze radnici preduzeća „Metal sistemi“.
Valja istaći,  da i ako su iscrpljeni i na ivici izdržljivosti, štrajkači ni po koju cenu neće odustati od realizacije svojih opravdanih zahteva, kako je istakao predsednik Štrajkačkog odbora Miloš Tanasković.
Ono u čemu su se svi složili jeste da je problem ovog preduzeća izuzetno težak i da zahteva određeno vreme i maksimalno angažovanje najodgovornijih  u nadležnom Ministarstvu, kako bi se sačinila   realna strategija izlaska iz ovog problema koji već predugo traje.