06.01.2010. Traži se kontrola primene privatizacionog ugovora za preduzeće Metal Sistemi

Na zahtev radnika preduzeća Metal Sistemi, koji već mesecina ne primaju zarade, Savez samostalnih sindikata Kragujevca uputio je zahtev Agenciji za privatizaciju da izvrši kontrolu primene ovog privatizacionog ugovora. Naime uočeno je da novi vlasnik ne poštuje ovaj ugovor po više osnova: neispalćuje zarade radnicima, ne obavlja delatnost, a takođe je suprotno privatizacionom ugovoru najavio radnicima nameru da proda deo imovine koji služi za obavljanje osnovne delatnosti.
Kako je nad  Filip Kljajić DP, virtuelnim delom bivšeg preduzeća Filip Kljaić, pokrenut stečaj, stvaraju se uslovi shodno ugovoru da kontrolu preuzme Agencija za privatizaciju.