17.09.2015. SAOPŠTENјE ZA JAVNOST

Predsedništvo Saveza samostalnih sindikata Kragujevca najoštrije osuđuje Odluku Vlade Republike Srbije, kojom je zadržala minimalnu cenu rada u iznosu od 121 dinar po času.
Minimalna zarada, kakvu je odredila Vlada, je ispod granice siromaštva za jednu porodicu u republici Srbiji.

U uslovima kada Vlada ističe: rast ekonomije, smanjenje nezaposlenosti, stabilizaciju državnog budžeta, opšti prosperitet društva, neprihvatlјivo je da se Vlada odluči da bude na strani bogatih i da uskrati povećanje zarade najsiromšnijim radnicima u Srbiji. Time je Vlada podržala gramzivost, umesto da izbalansiranim pristupom pomogne život najsiromašnijih porodica.

Neprihvatlјivo je da čovek koji radi, ima zaradu kojom ne može da zadovolјi osnovne potrebe, prehrani svoju poodicu i plati račune.
Koristeći visoku nezaposlenost, poslodavci u sprezi sa Vladom, eksplatišu građane Srbije. Time se nastavlјa projekat koji ima za cilј stvaranje zone jeftinog rada u Srbiji.

Pozivamo najsiromašnije radnike da ovo ne zaborave!

Savez samostalnih sindikata Kraguejvca
Predsednik