27.12.2010. Radnici Zastava automobila odbacili predlog socijalnog programa Ministarstva ekonomije

Radnici Zastava automobila odbacili su danas na protestu, predlog socijalnog programa Ministarstva ekonomije i predložili svoju viziju rešavanja statusa radnika. Radnici su protestovali ispred ulaza u fabriku Fijat automobili Srbija.
Ponuđeni socijalni program znači da će 1.600 radnika “Zastava automobila” od 4. januara ostati bez posla, a sindikat taj predlog ne prihvata, rečeno je na javnoj sednici sindikata, kojoj je prisustvovalo više stotina radnika.
Za danas popodne najavljen je nastavak pregovora između predstavnika sindikata i Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja.
Očekuje se da sutra u 11 časova ispred zgrade Skupštine grada, sindikalni lideri održe konferenciju za novinare, zajedno sa radnicima, i kako je rečeno, uđu u zgradu Skupštine grada, ukoliko ne budu zadovoljni rezultatima današnjih pregovora.