18.12.2009. Prekinuta blokada pruge u Lapovu

Radnici preduzeća GIK 1. Maj iz Lapova, oko 21 sat, prekinuli su blokadu ove međunarodne pruge nakon što su im isplaćene zaostale zarade za mesece od aprila do oktobra. Zarade za januar, februar i mart, koje nisu isplaćene samo delu radnika, biće isplaćene u ponedeljak nakon što radnici povuku sudske presude kojim je naloženo poslodavcu da im isplati te zarade.
Ovim se završava jedna epizoda radničke borbe u teškim tranzicijskim vremenima i ovo može da bude zabeleženo kao jedna teška ali ipak pobednička epizoda za sindikate. Ostaje ipak i deo nezadoviljstva i neizvesnosti jer je dalja sudbina ovog preduzeća potpuno neizvesna, jer se u sindikatu procenjuje, da vlasnik ovog preduzeća zapravo ne želi da zadrži delatnost, već samo imovinu ovog nekada veoma uglednog preduzeća.
Na ovaj način zarad ličnog bogaćenja, podriva se ekonomski sistem zemlje.