28.07.2015. Sindikalna organizacija Centar za strna žita

Povodom dugog, iscrplјujućeg štrajka, neprimanja zarada od Nove godine, neoverenih zdravstvenih knjižica i kašnjenja 20 zarada, svi zaposlenih u Centru za strna žita došli su u ponedelјak 27.07.2015.godine, u Zgradu Skupštine grada sa zahtevom da im se obrati Gradonačelnik. Nakon razgovra sa Gradonačelnikom, zaklјučili smo da neaktivnost svih subjekata, a posebno Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, kao i pocenjivačkog stava predsednika Skupštine u Centru za strna žita, koji je 100% u državnom vlasništvu, donosi agoniju za sve zaposlene, zbog čega će zaposleni predvođeni Sindikalnom organizacijom preduzeti protestne aktivnosti.

Zato će Sindikalna organizacija Samostalnog sindikata Centra za strna žita od ponedelјka 3.08.2015.godine, započeti protest u Zgradi Skupštine grada, sa cilјem ometanja rada Skupštine grada, do iznalaženja rešenja za zaposlene u Centru za strna žita.

Sindikalna organizacija
Centar za strna žita