16.03.2016. Održana debata o Agencijama za zapošljavanje

U organizaciji Palme Centra, kancelarija u Beogradu, održana je 15.03.2016.godine, debata o radu Agencija za zapošljavanje. U debati su učestvovali predstavnici Ministarstva za rad, Međunarodne organizacije rada, Savet stranih investitora, Udruženje poslodavaca, stručnjaci i kao predstavnik Sindikata Jugoslav Ristić, predsednik SSS Kragujevca. Učesnici debate suprostavili su mišljenja o radu ovih Agencija, složivši se da je neophodno urediti rad ovih Agencija. U ime Ministarstva za rad, pomoćnik ministra Lazić je rekao da je počela izrada Zakona, kojim će se urediti rad ovih Agencija. Predsednik SSS Kragujevca, je ukazao na nezakonitost rada ovih Agencija i zloupotrebe koje one čine. U toku debate prikazan je animirani film, koji je uradio Palme Centar u Srbiji, i koji govori o lošem položaju radnika koji rade posredstvom ovih Agencija. Film će poslužiti za kampanju koju će sprovoditi Palme Centar u Srtbiji I partnerski Sindikati, sa ciljem poboljšanja položaja ovako zaposlenih radnika.