03.07.2014. Postignut Sporazum o isplate zaostalih zarada u PU „Nada Naumović“

Nezadovoljni kašnjenjem zaostalih zarada, zaposleni u Predškolskoj ustanovi “Nada Naumović“ danas su se u znak protesta okupili ispred zgrade Grada, spremni i na generalni štrajk ukoliko se ne postigne dogovor o redovnosti isplata. Ističući da je ovo prvi put u istoriji te Ustanove da se na ovaj način bore za svoja prava, zaposleni su tražili od osnivača da se neisplaćene zarade za april i maj isplate do kraja jula, a zarade za jun i jul najkasnije do 25. avgusta. Gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović, koji je izašao pred radnike u protestu, je sa predstavnicima Osnovne organizacije samostalnog sindikata dogovorio kako da se prevaziđe zastoj u isplati. Postignut je dogovor i potpisan je  Sporazum od strane gradonačelnika Stevanovića i predsednika Sindikata Milijane Milenković, da  do 30. septembra treba  da se uspostavi redovnost isplata u Predškolskoj ustanovi.