30.08.2012. Održan još jedan Seminar u okviru ženskog projekta „Mi smo jednaki“

U okviru ženskog projekta pod nazivom „Mi smo jednaki“, koji se realizuje već dve godine za redom, u organizaciji Sekcije žena SSS Kraguejvca, danas je održan Seminar za članove Sindiakta komunalnih delatnosti i to: JKP „Vodovod i kanalizacija“, JKP „Čistoća“, JKP „Gradska groblja“, JKP „Zelenilo“ i „Gradska agencija za saobraćaj“.
                Tema današnjeg Seminara je bila Mi smo jednaki, a edukator i veoma uspešan predavač Marija Srećković iz Dečijeg obdaništa „Nada Naumović“
                Učesnike Seminara je pozdravio i poželeo im uspešan rad Jugoslav Ristić predsednik SSS Kraguejvca, koji je tom prilikom istakao da je sprovođenje ovog Projekta i njegova konkretizacija veoma važan posao  u cilju dalje emancipacije i poboljšanja mesta i uloge žene kako u društvu tako i u radnoj sredini.

Istovremeno, učesnicima Seminara, se obratila i Slavica Stepović, koja je i rukovodilac ovog Projekta. Ona je potsetila šta je sve urađeno u prethodne dve godine u okviru Projekta, stavljajući akcenat na posetu naših žena Sindikatu automobilskog giganta „Volvo“ i razmeni iskustava sa tamošnjim pretstavnicama Sindikata, ukazujući pri tom da pretstoje dalje aktivnosti u sprovođenju projekta koje će se ogledati u pokretanju ženskog lista, daljem održavanju tečajeva engleskog jezika višeg nivoa, obučavanju za rad na računarima i drugim veštinama … koje će pomoći boljem položaju žena na radnom mestu, izjednačavanju zarada muškaraca i žena, i promeni mišljenja okoline o položaju žena na radnom mestu.
                Valja potsetiti da realizacija ovog projekta ne bi bila tako uspešna bez pomoći i saradnje Sindikata IF MetalI iz Geteborga i UOLF Palme centra.