Održan protest radnika JKP “Vodovod I kanalizacija”

U 10 časova, pred radikalizaciju štrajka, koji u ovom preduzeću traje već danima, održan je protest radnika i predstavnika sindikata iz mnogih gradova, u cilju upućivanja poslednjeg apela za nalaženje rešenja povodom zahteva koje je štrajkački odbor istakao. Skup je održan ispred prostorija JKP “Vodovod I kanalizacija”, sektor održavanja (Zastavin servis). Upućene su poruke, da radnici ovog preduzeća više ne mogu da žive sa zaradama koje su u proseku 36 000 dinara, ponuđeno rešenje da se kroz zaključivanje Kolektivnog ugovora, stvore formalni uslovi za minimalno, selektivno, povećanje zarada, do ukidanja Zakona koji je zamrzao zarade zaposlenima u komunalnom sektoru.

Skup su podržali predstavnici obadva sindikata koji vode štrajk, iz mnogih gradova u Srbiji,  istakavši da je problem zajednički. Na skupu su govorili Branko Petrašinović, predsednik štrajkačkog odbora, Jugoslav Ristić, predsednik SSS Kragujevca i Dejan Đukanović, regionalni poverenik Sindikata “Nezavisnost”.