ODRŽAN ŠTRAJK I PROTEST RADNIKA FABRIKE „ZASTAVA ORUŽJE“

Aktivnosti sindikata u Kragujevcu, povodom otkaza Ugovora o radu,  predsedniku sindikalne organizacije  Zastava oružje, Draganu Iliću, započele su  Konferencijom za novinare ispred Upravne zgrade fabrike. Na Konferenciju je došlo više od 40 predsednika sindikalnih organizacija iz Kragujevca. Pored predsednika sindikalnih organizacija iz naše sindikalne centrale Konferenciji su prisustvovali i predsednici iz sindikalnih  organizacija  sindikata UGS „Nezavisnost“ i sindikata „Sloga“.

Nakon obraćanja Jugoslava Ristića predsednika SSS Kragujevca, Dragana Ilića, predsednika Sindikalne organizacije Zastava oružje, predsednika metalaca Srbije i vodećih sindikalista Kragujevca, svi prisutni su se uputili ka fabričkoj kapiji , kako bi podržali radnike koji su u 11 časova, započeli protestni skup ispred zgrade sindikata koja se nalazi neposredno uz fabričku kapiju. Radnicima su se obratili potpredsednik Sindikata Zastava oružje Dragan Milosavljević, sekretar Katarina Jakovljević i član odbora.  Radnicima se obratio i predsednik Dragan Ilić, koji se nalazio sa druge strane kapije ,posredstvom mobilnog telefona, potom su radnici krenuli ka kapiji, dok su se između radnika i predsednika sindikalnih organizacija, isprečili službenici obezbeđenja.

Akcije sindikata će biti nastavljene.