Potpisan Kolektivni ugovor u preduzeću „Zastava oružje“

Pregovarački tim Sindikata ove fabrike i poslovodstvo, potpisali su u petak 24.08.2018.godine, Kolektivni ugovor sa rokom važenja od tri godine, koji obezbeđuje stabilnost u odnosima radnika i poslovodstva, ali i daje značajnije povlsatice radnicima ove fabrike u odnosu na zakonska rešenja. Nakon višemesečnih pregovora, koji su rezultirali privremenim Kolektivnim ugovorom, čije trajanje je bilo oročeno na šest meseci, nastavljeni su pregovori koji su trajali oko dva meseca, nakon čega je postignuta saglasnost o novom Kolektivnom ugovoru. Opšta je procena, da potpisani Kolektivni ugovor predstavlja napredak u odnosu na prethodni. Time je Sindikat ove fabrike još jednom  pokazao sposobnost da kreira povoljan ambijent  za svoje radnike, dok je poslovodstvo ispoljilo odgovornost za standard radnika, vodeći računa da ne ugrozi funkcionisanje fabrike.