Predsedništvo Saveza samostalnih sindikata Kragujevca, traži od nadležnih organa Grada Kragujevca da se donese odluka o uklanjanju znaka Fijatu, na ulasku u Grad, zbog nepoštovanja Zakona Republike Srbije i lošeg odnosa prema radnicima u fabrici Fijat. Predlažemo da se na istom mestu izgradi znak fabrici Zastava automobili i modelu automobila Fića.
Trpeli smo nelogičnosti odluke o izgradnji znaka kompaniji koja je tek došla u Srbiju, pod privilegovanim okolnostima.
Odbijanje Fijata da pregovara sa Štrajkačkim odborom, kojim krši Zakon o štrajku, a kojim im državni organi tolerišu i nepoštovanje radnika u Kragujevcu, koji rade za manje zarade od svih radnika u Fijatovim fabrikama u svetu, razlozi su kojima smo se rukovodili.
Zastava automobili i legendarni model automobila Fića, zaslužuju to mesto, jer su najzasluženiji za razvoj Kragujevca i ovo što je Kraguejvac danas.

Predsednik
Jugoslav Ristić