Masovan štrajk oko 2000 radnika i radnica započeo je prošli tjedan u kragujevačkom Fiatu, glavnoj perjanici toliko slavljenih stranih investicija u Srbiji. S obzirom na svoju masovnost, kao i sve sličnosti niskih plaća i potpune isključenosti radnika iz procesa poslovanja, ovaj štrajk iznimno je poticajno i važno iskustvo i za radnike u Hrvatskoj i drugim zemljama. Razgovarali smo s Jugoslavom Ristićem, predsjednikom Saveza samostalnih sindikata Kragujevca koji je organizirao ovaj veliki štrajk.

Nastavak vesti na sledećem linku…

Generalni štrajk u Fiatu

One thought on “Podrska štrajku radnika Fijata stiže iz Hrvatske. Solidarnost bez granica! Uskoro će svi evropski sindikati biti uz nas!

1. Dear Comrades,
    sorry to write in english! In the name of the workers of Opel in Germany I express my deepest solidarity for the strike of the Fiat-Workers of Kragujevac. Hold on until victory!
    In Solidarity
    Fritz Hofmann