Održani seminari o medijskim nastupima za lidere sindikata i mlade predstavnike sindikata

Seminari za lidere sindikata i mlade perspektivne kadrove u sindikatu, na temu „Medijski nastupi“ i „Kreiranje informacija i saopštenja“, održan je u Ivanjici u periodu od 21.06. do 23.06.2017.godine.
O medijskim nastupima sindikalistima govorila je ugledna kragujevačka TV voditeljka Sonja Radošević. Obuka je podrazumevala i praktične vežbe, snimanje izjava i komunikacija sa voditeljkom.

Kreiranje informacija i saopštenja, jeste čest zadatak za sindikaliste, zato je ugledna novinarka Agencije „Beta“, podučavala sindikaliste kako to valja činiti.

Obuke su obavljene u okviru Projekta „Mi smo jednaki“, koji je posvećen rodnoj ravnopravnosti. Ovaj Projekat, SSS Kragujevca realizjue zajedno sa švedskim Sindikatom IF Metal iz Geteborga, uz podršku Ulof Palme Centra.