26.12.2010. Sindikat Fabrike automobila najavio protest

Zbog najavljenog otpuštanja radnika u ponedeljak 27.12. 2010 god. će biti održana javna sednica sindikata Fabrike automobila, ispred ulaza ŠEST TOPOLA, a u utorak konferencija za novinare ispred zgrade uprave Grada Kragujevca, na koju će biti pozvani svi radnici.
Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja prekjuče je saopštilo da će 800 radnika koji nisu dobili posao u kompaniji „Fijat automobili Srbija“ biti proglašeno za tehnološki višak. Vlada im je ponudila otpremnine od 300 evra po godini radnog staža, koje će biti isplaćene već u januaru 2011. Takođe, u narednih 18 meseci dobijaće od Nacionalne službe za zapošljavanje nadoknadu za nezaposlene i naknadu za obuku u iznosu od oko 20.000 dinara mesečno. U sindikatu ističu, da se ne radi o 800 radnika koji će ostati bez posla, već zapravo o više od 1500 radnika za koje nema mesta u Fiatu.