20.02.2009. Gradonacelnik Kragujevca razgovarao sa predstavnicima sindikata Zastava oružje

Predstavnici sindikata Zastava oružje, koje je predvodio predsednik Dragan Ilić, upoznali su gradonačelnika Kragujevca sa problemima oko dobijanja izvoznih dozvola, što preti da ugrozi funkcionisanje fabrike. Posebno je apostrofirano da ova fabrika za 2009 god nema ugovorene poslove za vojsku Srbije, što pred menadžment ove fabrike stavlja dodatnu obavezu da sve prihode obezbedi na inostranom tržištu. Sindikat je izneo stav, da je neprihvatljiv postupak države da u tim okolnostima sprečava izvoz u zemlju koja nije pod nikakvim međunarodnim sankcijama. Gradonačelnik je izrazio spremnost da će intervenisati kod nadležnih državnih institucija, kako bi se ovaj problem rešio.